hemorodi


Príznakov hemoroidov sa môžeme zbaviť rýchlo a efektívne. HemoSens masť a kapsule poskytujú prirodzené a osvedčené riešenia pre zmiernenie ťažkostí, ktoré hemoroidy spôsobujú a ďalších problémov v análnej oblasti.

HemoSens kapsule

HemoSens kapsule obsahujú účinnú formulu prírodných zložiek, ktoré sú známe pre ich pozitívny vplyv na trávenie, prevenciu proti hemoroidom, odstraňovanie symptómov hemoroidov a povzbudenie imúnneho systému. Prírodné zložky v kapsulách HemoSens ako sú Pomaranč červený, hamamel virgínský a zázvor zlepšujú krvný obeh v análnej oblasti. Aktívne zložky v zložení CAPROS® pomáhajú znížiť krvný tlak, bolesť v postihnutej časti a znižujú možnosť ďalšej tvorbe hemoroidov. Ovos reguluje trávenie a znižuje tlak v portálnej žile, ktorá je jednou z hlavných príčin tvorenia hemoroidov.

HemoSens kapsule sú registrovaný doplnok stravy schválený Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky.


HemoSens masť

HemoSens masť sa rýchlo absorbuje a poskytuje okamžité upokojujúci účinok na postihnuté časti konečníka. Hemosens masť pomáha zmierniť bolesť, zmierňuje opuchy hemoroidov, zastavuje krvácanie, znižuje svrbenie, pálenie, citlivosť, podráždenie a lieči praskliny. Extrakt Aloe viera v HemoSens masti stimuluje imunitný systém, zmierňuje a upokojuje pokožku, znižuje svrbenie a pálenie, hydratuje a lieči. Vilín virgínsky má priaznivý vplyv na cievy a pôsobí protizápalovo. Jeho hlavné obsahové látky tvoria triesloviny a éterické oleje, ktoré pôsobia ako astringenti. Kombinácia zložiek v bambuckom a kakaovom masle, v jojobovom a olivovom oleji má protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Hydratuje a regeneruje pokožku, znižuje nepohodlie a podporuje hojenie.

HemoSens masť sa vyrába v súlade s normou ISO 22716 (GMP- Good Manufacturing Practice) a Nariadení EÚ 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.


Štúdie

CAPROS®:
Phyllanthus emblica alebo indický egreš, je jednou z najdôležitejších arjuvedských surovín, ktoré sa tradične používajú na liečbu rôznych zdravotných ťažkostí. CAPROS je extrakt pripravený z jedlých plodov indického egrešu. Účinnosť a bezpečnosť extraktu boli potvrdené v testoch na skutočných surovinách. Humánne klinické štúdie ukázali, že CAPROS pomáha udržiavať zdravie cievného systému a kože.Výsledky klinických štúdií potvrdzujú pozitívny vplyv Caprosa na viacej aspektov stavu cievného systému:1. Podpora zdravia endotelu - vnútornej vrstvy obehového systému (hladiny endoteliálnych markerov) 2. Zníženie systolického ako aj diastolického krvného tlaku meraného na brachiálnej tepne3. Zlepšený objektívny profil lipidov v krvi4. Významné zníženie usadenia krvných doštičiek a množstva C-reaktívneho proteínu, čo je marker systémového zápaluZdravý krvný obehový systém znižuje možnosť komplikácií s hemoroidmi.CAPROS je známy pre jeho veľmi vysokú hodnotu ORAC-a, čo naznačuje vysokú schopnosť viazať voľné radikály. Surovina nemá oxidačné vlastnosti, znižuje výskyt systémového zápalu. Zloženie Caprosovih vlastnosti majú pozitívny vplyv na stav hemoroidov - na jednej strane, znižujú krvný tlak a následné bolesťi v postihnutej oblasti, na druhej strane zároveň zlepšuje kvalitu cievnych plôch, čím sa ďalej znižuje tvorba hemoroidov. Popísané pozitívne antioxidačné a kardiovaskulárne účinky slepšujú zdravotný stav, a to nielen cievnej siete, ale majú tiež priaznivý vplyv na zdravie celého systému.

Zverejnené výsledky o surovine CAPROS: Pingali Usharani, Nishat Fatima, Muralidhar Nizampatnam; Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity: Targets and Therapy 2013:6 1–10. Tuhin Kanti Biswas, Shraban Chakrabarti, Srikant Pandit, Utpalendu Janaa, Subrata Kumar Dey; Journal of Herbal Medicine, 4 (2014) 188‐194. Nishat Fatima, Usharani Pingali, N. Muralidhar. Phytomedicine. j.phymed.2013.10.024. Savita Khanna, Amitava Das, James Spieldenner, Cameron Rink, and Sashwati Roy; J Med Food 18 (4)2015, 415–420. Nishat Fatima, Usharani Pingali, Raveendranadh Pilli; Pharmacognosy Research | January‐March 2014 | Vol 6 | Issue 1. P. Usharani, P.V. Kishan, Nishat Fatima and C. Uday Kumar; IJPSR

Vápnik a flavonoidy:
Vápnik a flavonoidy dokázane pomáhajú pri odstraňovaniu príznakov akútnych hemoroidov. V klinickej štúdii boli pozitívne účinky na väčšinu príznakov viditeľné už po dvoch dňoch používania. Po štyroch týždňoch liečby s vápnikom boli úplne odstránené príznaky akútnych hemoroidov u 76%, zatiaľ čo pri liečbi s flavonoidmi u 73% užívateľov.

Zdroj: Sarabia in sod., 2001. Current Therapeutic Research, 62: 524-529.

Komplex z červených pomarančov:

Vedecké poznatky dokazujú, že štandardizovaný komplex červených pomarančov je nová surovina pre udržanie zdravia epitelového tkaniva a celého tela, ktorý zlepšuje vonkajší vzhľad ako aj dobré cítenie.

Komplex z červených pomarančov je štandardizovaný prášok získaný zo šťavy z troch farebných vrstiev červených pomarančov zo Sicílie. Stromy červených pomarančovníkov rastú na vybraných oblastiach okolo sopky Etny, a ako také sú vystavené extrémným podmienkám a v dôsledku toho sú bohaté na ochranné látky.

Niekoľko klinických štúdií potvrdilo, že konzumácia komplexa červeného pomaranča nasprotuje vzniku oxidačného stresu, a dokonca aj u ľudí, ktorí sú obzvlášť vystavení stresu - fajčiari, policajti, diabetici a ľudia vystavení znečistenému ovzdušiu. Účinnosť extraktu v boji proti oxidačnému stresu bola preukázaná meraním koncentrácie markerov oxidačného stresu v krvnej plazme.

Pravidelná konzumácia komplexa červených pomarančov má blahodárne účinky na kožu, iné epitelové tkanivá a celé telo. Pre svoje ochranné vlastnosti v prípade oxidačného stresu ako aj schopnosti komplexa červených pomarančov pre ochranu epitelového tkaniva, môže mať jeho použitie pozitívny vplyv na už existujúce hemoroidy a zároveň chráni žily pred ich vzniknutím. Práve tento komplex obsahuje bohatý výber bioflavonoidov, účinných látok, ktoré prispievajú k odstráneniu príznakov akútnej formy hemoroidov.

Zverejnené výsledky o surovine komplex z červených pomarančov: Russo A, et al. J Food Sci 67: 2814-2818 (2002). Sorrenti V, et al. J Food Sci 69: 480-484 (2004). Cornelli UA, et al. Progress in Nutrition1:21-27 (2000). Frasca G, et al. Nat Prod Res 24(15):1469-1480 (2010). Bonina F, et al., Nutr Res 25:917-924 (2005). Bonina FP, et al. Nat Prod Res 22(17):1544-51 (2008). Bonina F, et al., Diabetes Nutr Metab 15: 14-19 (2002). Cimino F, et al., Biofactors 30: 129-138 (2007). Cardile V, et al., Phytoter Res 24:414-418 (2010). Puglia C, et al., J Cosm Derm 13(2):151-7 (2014).


Hamammel virgínsky:

Štúdie ukázali, že má Hammamel virgínsky priaznivý vplyv na hemoroidy, kožné vredy a ekzém. Hlavnými účinnými látkami Hammamela virgínskeho sú taníny (triesloviny) a éterické oleje, ktoré majú sťahujúci účinok. Bolo ďalej ukázané, že Hammamel virgínsky má priaznivý vplyv na krvné cievy a má protizápalové účinky.

Zdroje:1. Swoboda M, Meurer J. Treatment of atopic dermatitis with hamamelis ointment. Br J Phytother . 1991;2:128–132.2. Korting HC, Schafer-Korting M, Hart H, et al. Anti-inflammatory activity of hamamelis distillate applied topically to the skin. Eur J Clin Pharmacol . 1993;44:315–8.3. Hughes-Formella BJ, Bohnsack K, Rippke F, et al. Anti-inflammatory effect of hamamelis lotion in a UVB erythema test. Dermatology . 1998;196:316–322.5. Bernard P, Balansard P, Balansard G, Bovis A. Venotonic pharmacodynamic value of galenic preparations with a base of hamamelis leaves. J Pharm Belg 1972;27:505-12.

Zložky

hemoroidi
Hammamelis virginiana (Americký hamamel):
Extrakt amerického hamamelu je najznámejší a najefektívnejší rastlinný prostriedok pre liečbu cievnych problémov v análnej oblasti. Štúdie dokázali, že má americký hamamel priaznivý vplyv na hemoroidy, kožné vredy a ekzémy.

heamorrhoidsPomaranč červený:
Pre svoje ochranné vlastnosti v prípade oxidačného stresu, ako tiež schopnosti komplexa červených pomarančov na ochranu krvných tkanív, môže používanie Pomaranč červený pozitívne pôsobiť na už jestvujúce hemoroidy a zároveň chráni žily pred ich tvorením.

hemeroidi
Rhizoma zingiberis (Zázvor):
So svojím viacvrstvovým pôsobením je zázvor už po stáročia populárna bylina. Aktívne zložky, ako gingerol, shogaol, zingeron a éterických oleje pôsobia blahodárne na mnohé biologické systémy a antoxidatívne cesty. Antioxidanty, ktoré zlepšujú krvný obeh, pomáhajú zabráňovať tvorbu hemoroidov a tiež zmenšujú už vzniknuté hemoroidy.


heamorrhoidsCAPROS®:
Patentovaný materiál Capros® je skvelý antioxidant a veľkou podporou kardiovaskulárneho systému. Zloženie Caprosovih vlastnosti má pozitívny vplyv na stav hemoroidov, medzitým na jednej strane znižuje krvný tlak a následné bolesti v postihnutej oblasti, na druhej strane zlepšuje kvalitu cievnych plôch, čím sa ďalej znižuje tvorba hemoroidov.


hemoroidi
Aloe vera:
Aloe vera sa už tisíce rokov používa pre liečebné účely a je jednou z najviac cenených liečivých rastlín. Má protizápalové, antibakteriálne, antivírové a antimikrobiálne účinky, a takisto reguluje trávenie a podporuje funkciu imunitného systému.

hemoroid
Avena sativa (ovos):
Ovsené vlákna regulujú trávenie a znížujú tlak v rektálnych žilách, čo je jeden z hlavných dôvodov pre vznik hemoroidov.

hemeroidiBambucké maslo: 
Je známe, že bambucké maslo podporuje obnovu kože, zlepšuje krvný obeh, podporuje hojenie rán, a môže pomôcť odstrániť jazvy v dôsledku svojich protizápalových vlastností. Vo svojej čistej forme sa panenské bambucké maslo používa pre liečenie ekzémov, velmi suchej kože a hemoroidov.

hemeroidiRuscus aculeatus (Listnatec pichlavý):
Alkaloidy a sparteín, ktoré sa nachádzajú v listoch listnatca bodlinatého pozitívne ovplyvňujú elasticitu žilových stien zlepšujú prietok krvi a znižujú zápal a opuch spojený s hemoroidmi.HemoSens obsahuje pouze přírodní přísady nejvyšší kvality. Vyrábí se v Německu v souladu s nejvyššími normami kvality (ISO 9001:2008, ISO 22716/ GMP, GMP/HACCP, DE-ÖKO-024) a kontroluje se interním a externím auditem.